טיפול באנשים עם מחלות עור


בהומיאופתיה, ככלל, מטפלים אנו באדם שהופיעה אצלו המחלה, ולא בשם המחלה בלבד. באלופתיה, הרפ הקונבנציונלית, מטופל אדם ע”פ שם המחלה.

מחלות עור מופיעות בדרך כלל כאמצעי של הגוף להיפטר מרעלים וממוגלה. הפרשות אלה מופיעות כפריחה על העור, אקסמה, אקנה, פסוריאזיס, אבסס , פטריות, גזזת,  מולוסקום, יבלות בכפות הרגליים, ועוד. יש בהומאופתיה אפשרות לטפל בכל אלו בצורה טובה ובהצלחה.

בריפוי ההומיאופתי נחפש לדעת את סוג בעיית העור, מה משפר ומה מחמיר אותה, מתי היא מופיעה, מתי התחילה ומה קרה בחיי המטופל כשהמחלה הופיעה. כאשר נאסף מספיק מידע מן המטופל, כולל איך הוא כאדם ואיך מחלת העור משפיעה עליו אישית, יכולה אני לרשום את הרמדי ההומיאופתי הדומה  בתכונותיה לתמונה הכוללת שהמטופל מציג.

זה בניגוד לאלופתיה, בה נרשמת תרופה ע”פ שם המחלה, בלא להתחשב בנסיבות האישיות. תרופה זו “דוחפת” את גורם המחלה פנימה אל תוך הגוף, במקרה הטוב (זה כאשר, כתוצאה מטיפול אלופתי, יאמר המטופל שהפריחה נעלמה. אך בפועל, היא אינה נעלמה, כיוון שגורם המחלה עדיין שם. הוא יופיע מחדש באותו האופן, או בצורה חמורה יותר, או בצורה של מחלה אחרת).

הטיפול ההומיאופתי הינו תהליך המרפא את האדם, את הסיבות ואת תוצאות המחלה. ההרגשה הכללית משתפרת גם היא כתוצאה מן הטיפול, כמו גם היעלמותן של בעיות אחרות.

Advertisements