הומאופתיה לילדים עם קשיי התפתחות

התפתחות חדשה!

הומיאופתיה לילדים עם קשיי התפתחות

 שנים רבות בתחום ריפוי בעיסוק, התמחות בהומיאופתיה קלאסית, וטיפול בילדים רבים עם קשיי התפתחות, הובילו אותי להבנה: טיפול הומיאופתי מחולל פלאים בתחום התפתחות הילד. בקליניקה שלי כבר נוכחתי בכמה פלאים שכאלה…

 התפתחות הילד – מכירה את כל הקשיים

30 שנות ניסיון טיפולי כמרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד, סיפקו לי את ההיכרות המקיפה והמעמיקה ביותר עם קשת בעיות ההתפתחות של ילדים מגיל 12-0. למדתי להכיר ולטפל בכל המגוון: עיכובים בהתפתחות ברמות ומישורים שונים, קשיים במוטוריקה עדינה וגסה, הפרעות קשב וריכוז, קשיים בציור, קשיים בכתיבה בביה”ס, ילדים מגושמים, וכן מקרים של שיתוק מוחין, פיגור, אוטיזם על כל סוגיו ורמותיו, וילדים בעלי תסמונות גנטיות שונות. בכל אלה נגעתי, טיפלתי, רכשתי תובנות, ופיתחתי דרכים כדי לפרוץ את קשיי ההתפתחות בצורה המיטבית.

 ריפוי בעיסוק + הומיאופתיה קלאסית = הבנה מעמיקה

 במהלך שנות עיסוקי האינטנסיבי בתחום ריפוי בעיסוק, ובעיקר בטיפול בילדים עם עיכובים בהתפתחות, למדתי והתמחיתי בהומיאופתיה קלאסית. מטבע הדברים התחלתי לשלב בעבודתי בתחום התפתחות הילד גם כלים ומיומנויות מתחום ההומיאופתיה הקלאסית. השילוב עשה את שלו – ניסיוני כמרפאה בעיסוק הפגיש אותי עם כל סגנונות הקשיים ההתפתחותיים, וחשף אותי לכל תהליכי הטיפול במסגרות של התפתחות הילד. כאשר הוספתי לטיפול את הכלי ההומיאופתי, גיבשתי יכולת טיפולית מעמיקה מאוד בילדים עם קשיי התפתחות, כאשר הטיפול הכוללני נגע גם בהורי הילדים ובמשפחותיהם.

 הומיאופתיה לילדים – תוצאות לא קונבנציונליות

 כמי שעסקה שנים בטיפול בילדים עם קשיי התפתחות בשיטות הקונבנציונליות בלבד, אני יכולה להעיד – זה לא קל. מדובר בטיפול הנמשך תקופה ארוכה, ומביא במקרים רבים לתוצאות חלקיות בלבד. טיפולים הניתנים במרפאות להתפתחות הילד כגון: ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור, פיזיותרפיה, טיפול פסיכולוגי – כולם ראויים וחשובים, אך תמיד חשתי צורך למצוא להם חיזוק והשלמה. מכיוון שמדובר בטיפול המתמקד בסימפטומים עצמם, הוא מצליח לשנות את תפקוד הילד ברמה מסוימת, כשמידת ההצלחה תלויה בדרך כלל בחומרת הבעיה.  התגלית המפתיעה והמשמחת שלי הייתה, כי הומיאופתיה לילדים מספקת ערך מוסף אדיר לטיפול הקונבנציונלי. טיפול הומיאופתי בילדים עם קשיי התפתחות מוביל לתוצאות שלא הושגו בטיפול רגיל. זאת בשל העובדה שהומיאופתיה הינה טיפול הוליסטי שמטפל במוקד הבעיה ולא בתוצאתה, ולכן ניתן להשיג בעזרתה ריפוי של ממש. אני רואה זאת לנגד עיניי, זה מתרחש אצלי בקליניקה – יום יום…

 הילד, אני וכל המשפחה –  ככה זה עובד!

 הומיאופתיה לילדים עם קשיי התפתחות בליווי ריפוי בעיסוק – זו מלאכה הוליסטית. הוליסטית הן במובן של טיפול בכל ההיבטים הפיסיולוגיים והנפשיים של הילד, והן במובן של טיפול משפחתי. מניסיוני למדתי כי קשייו של הילד משפיעים על תפקוד המשפחה כולה. פעמים רבות נוצר תסכול עמוק בקרב הורים לילדים עם קשיי התפתחות, והדבר בא לידי ביטוי בתפקודם הכללי, הן כהורים, הן במישור התעסוקתי והן במישור החברתי. הטיפול ההוליסטי מחולל שינוי בכל המשפחה, ומשפיע ישירות על התקדמותו של הילד.

מזה 30 שנה אני מטפלת בילדים עם קשיי התפתחות.

ההומיאופתיה סיפקה לי פריצת דרך ממשית לעזור להם ולקדם את התפתחותם.

מרגש לראות את השינוי וכולכם מוזמנים ליהנות ממנו.

 

צרו קשר ונצא לדרך… לקראת תוצאות מפתיעות

ויויאן נוב – הומיאופתית קלאסית ומרפאה בעיסוק

Advertisements